A Travellerspoint blog

El Salvador

Virr, virr, viriseda tahan ma

sunny 36 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

Ahoi

Lugulaul selline, et tahtsin täna natukene viriseda vahelduseks. Muidu teil jääb mulje, et see ongi mingi imelik elu mul siin, kus on ainult pudrumäed ja piimajõed jne (no tegelt ongi nii aga las teile jääda mulje, et kõik ikka nii ilus ka pole).

Nimelt, vahepeal ilmnesid reisi esimesed tagasilöögid. Aga nüüd kõigest järjekorras.
Pärast Kuubalt naasmist passisin siis paar päeva Guatemala Citys, et oma riideid pesta ja natuke internetis hullata - suutsin imekombel ühel päeval veeta 6 tundi netis :-) Väljas oli hirmus külm ja ei viitsinud midagi erilist ka ette võtta.
Pealinnast põrutasin siis edasi Cobani, mis on kusagil Guatemala keskel, mägilinnake. Seal lähedal on koht nimega Shemuc Shampey, kus on ilusad kosed-looduslike basseinide hunnik ning Lanquin, kus mingid koopad. Bussisõit kestis 5,5 tundi ja maksis Q50. Istutati mind suhteliselt laheda ja haritud onukese kõrvale, kellega siis terve tee juttu puhusime. Ta veel juhatas mind kohalejõudes suht korralikku majutusasutusse ja oli üldse väga meeldiv. Jõudu talle (krt nime ei mäleta).

P1050373.jpg

P1050356.jpg
(Vana-Toomas - sina vää seal torni otsas?)

Tagasilöögid hakkasid juba Kuubal, kus mul ühel päeval ilmnes mingi räige nohu, mis muutus hiljem mingiks rögistamiseks. No see jant kestis ka Guatemalas ja Cobanis läks olemine suht nigelaks - ilmselt mingit kergemat sorti põsekoopa põletikulaadne asi, sest pähe oli üsna kenake surve tekitatud nii, et silmad ikka punnitasid ja väike palavik suudeti isegi välja võluda. Vahemärkusena nii palju, et Coban on linnake, kus aastas EI SAJA 2 nädalat. Paraku mind selle 2 nädalaga ei õnnistatud ja seega sadas kogu aeg + oli külm. Nii külm, et ma otsisin oma kotist esimest korda välja kindad ja panin kätte (tegelt oli mingi 15 kraadi õhtul, kuid kuna kerge palavik, siis tundus et siga külm).

P1060382.jpg

P1060385.jpg
(kohalik müsteerium - autopank. sõidad autoga panka, samuti nagu Mäkki, seal on mingid torud kuhu pistad mingi pudeli taolise asja. see imetakse vaakumiga putkasse, topitakse raha täis ja saadetakse tagasi. Siiri, sa võta teema töö juures üles - uus võimalus, heh?)

P1050365.jpg

Neid krdi koopaid ei viitsindki vaatama minna, kuna tervis sitt ja seega piirdusin vaid koskede. Olid kenad küll, kuid kahjuks ei suutnud ma neid täielikult nautida. See selleks. Cobanist oli plaan sõita edasi Hondurasesse, Islas de la Bahia, et sukeldumist harrastada. Õnneks tulid mulle appi ilmateade (prognoos sadu nädala aega Hondurase saartel) ja minu sitt enesetunne (pea paistes), mistõttu sündis kiire otsus sõita tagasi Guatemala Citysse ja sealt kohe edasi hoopis El Salvadori. Mõeldud tehtud ning Q150 ning 11 tundi hiljem oli San Salvadoris. Juhheei.

Kogu Cobani sõidu meeldejäävaim hetk sündis tagasisõites Guatemalasse. Nimelt magasin bussis ja ärkasin ca keskpäeva paiku üles ning ei jõudnud ära imestada - me sõidame bussiga pealpool pilvi!!! Uskumatu lugu. Keskpäev, päike sirab ja meist allpool on valge ilus, kohev suhrkuvatt, kust mõned mäetipud välja turritavad. Ja mitte mingi üks-kas-pisikest pilve vaid korralik vaip, just nagu lennukiaknast vaadates, kuid seekord siis bussiaknast. Kusjuures kõrgust polnudki eriti, vist mingi 1500m. Vinge.

Saaaaan Salvador, tantatannantantatantnan.... (Paul, Are - teate seda laulu?). Tsekkisin omale seekord private toa koos telekaga, kuna oli plaanis tiba jõudu koguda (hea mõte). Tohohh tuuker, mis siis nüüd lahti? Krt esmaspäeva hommikul oli ikka võimsus nii ära kadunud, et vaata et ei jaksa voodistki välja ennast ajada. Blääd, kuidagi suutsin ikka 3-4 tundi linnas ringi ukerdada pideva oksendamise ning pildi kotti viskamise äärel (õnneks oli väljas ligi 40 kraadi ja päike keevitas lagipähe, mis aitas kõvasti). Nimelt oli tarvis minna Kolumbia saatkonda viisat taotlema minna. Leidsin üles ning palusin võimalust konsuliga vestelda. Jutt imelik ja lühike - tarvis näidata Kolumbiast lahkumise piletit. Seljakotiga reisides ei ole mul loomulikult seda, sest ma ei tea millal, kui kauaks, millega jne ma sinna jõuan. Üritasin siis selgitada, et vot ei ole ja ei taha kindalsti osta ka piletit hetkel, kuna plaanid lahtised jne. Ei miskit, tarvis ja kõik. Siinkohal sooviks tervitada ja tänada kõiki ettevõtlikke Eesti narkokullereid, tänu kellele selline pornograafia üldse tekkinud on - mõned aastad tagasi ei olnud sinna minekuks viisat tarvis, nüüd siis asi teisiti. Aitäh sõbrad!!!

Õhtul kohtasin juhuslikult majutusasutuses üht Saksa plikat, kellega kohtusime jällegi San Pedros. Ta nimelt oli pealinnas käimas, kuna tarvis oli haiglat külastada. Käis surfamas ja kiil lõikas põlve sisse. 1,2,3 - homme sõidame koos La Libertadi ja sealt edasi El Zontasse. Mina siis tahtsin surfamist proovida, tema kahjuks niisama vedeleda, kuna arst vette minna ei luba - 3 nädalat, lahe. Kokku vist ca tund bussiga ja 2$ (nimelt El Salvadoris kehtib ametlikult USA dollar, lahe) + ööbimine suht spartalikus toas 6$.

Kuna tervis oli parem, sebisin siis kohe omale mingi poisi, et tiba õpetada surfamist ning samuti ka algaja laua. Lauarent päev 10$ + "koolitus" tund 10$. "Koolitus" oli muidugi nali - kutt sisuliselt võttis 5 mindiga kokku asja, et: "oled laual kõhuli ja kui laine tuleb siis tõused püsti ja sõidad" aaaa, ma mõtlesin, et tuleb sellili laual olla ja kui laine tuleb siis "juhhei" karjuda ning sukelduda.

Algus tundus paljulubav - paari korra järel suutsin juba korra püsti ennast ajada (tõenäoliselt 0,5-0,75 sekundit :-), kuid sellega saavutused ka piirdusid sellel päeval. Öösel siis järgmine tagasilöök, kui ärkasin mingi rõveda valu peale vasakus puusas (teate küll, mul ju puujalad ja jant nendega pidevalt). Esimest korda siis oli abi kaasapakitud valuvaigistist, mis aitas hommikuni magada. Õpingute jätkamisest ei saanud juttugi olla, eile liipasin ringi nagu puujalaga karu. Vürtsi lisas veel surfilaua poolt maha hõõrutud nahk rinnal ning valutavad ribid. Algajate värk.

Aga täna on uus päev, jalg on nagu uus ning kõik on üldse siga hästi :-D Auuuuuu. Tõmban siin netis otsad kokku ja siis tagasi koju, laud kaenlasse ja lainetesse (lained tulevad kusagil 3-4 paiku pärastlõunal). Kokkuvõttes, elu jälle nagu hernes.

Lörtsi, pimedust, tuult ja vihma teile!
Adios

Posted by jakokruuse 11:37 Archived in El Salvador Comments (3)

(Entries 1 - 1 of 1) Page [1]