A Travellerspoint blog

"... casi voy a terminar ..."

nagu laulab Gilberto Santa Rosa oma laulus

semi-overcast 17 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

Ahoien mu väike sabaga sõber.

Olen nüüdseks juba kuu Eestis lebotanud ja peab ütlema, et aeg on lennanud hirmsa kiirusega. Kõiki kalleid inimesi pole veel kohanud, kuid enamust siiski. Peab ütlema, et ääretult lahe on tagasi kodudus olla. Siiski, ilm on ikka kuradima sitt siinkandis, midagi pole öelda. Ja ometi on ju suvi! Olen ikka mõelnud, et kas see laius- ja pikkuskraad ikka on mõeldud inimestele elamiseks aastaringselt? Üha enam tundub, et vist ikka ei ole. Aga samas, suviselt pikad ööd on ikka ääretult lahedad samas. Esimesed paar ööd passisin ikka õhtuti aknal, sest nii ajuvabalt valge oli väljas. Täiesti uskumatu, increible! Aga noh, ootame sügist siis nüüd :-)

Olen juba piisavalt palju ka mööda Eestis ringi traalinud, Saaremaa on kohe nagu teiseks koduks viimasel ajal saanud ja ka kohalik loomaaed "Õllesummeri" näol on ära nähtud. Kohe pärast Jaanipäeva lendas mulle külla ka hea uus sõber Roberto, kellega Hondurases tutvusin ja koos sukeldumas käisime ja kes siis andis lubaduse mulle külla tulla. Ääretult lahe oli teda jälle näha, seekord siis siinpool lompi. Ja talle meeldis Eesti väga, ikka väga kohe. Et siis minu poolne väike panus Eesti tutvustamisele on siis juba esimese konkreetse tulemuse andnud.

Aga ega ma mingit pikka kokkuvõtet ei viitsigi kirjutada. Siiski, ühte tahaks öelda, et see kuradima blogi ära lõpetada korralikult. Lõpuks tekis ikka ilge siiber selle jama kirjutamisest. Hea tunne on viimaseid sõnu ritta seada.

Kõik need, kes mulle enne reisile minekut, selle kestel ja pärast on öelnud, et: "Jube lahi asi, ma tahaks ka pikaks ajaks reisima minna nagu sina aga kahjuks ei saa. Mul on autoliising, kodulaen, töö, kool, trenn, koer jne jne" - lõpetage mittemineku põhjuste otsimine ning vingumine ja lihtsalt ostke lennuki pilet ja minge! Kunagi ei teki kellelgi sellist momenti, kus kõik pooleliolevad asjad on ilusasti lõpetatud ning mingeid kohustusi pole. Lihtsalt minge (noored lapsevanemad muidugi mitte). Miskipärast on meil siin tunne (eriti eestlastel minu arust, kaasaarvatud mina), et ilma minuta jääks nagu elu seisma ja tekiks katastroof - majandus kukub kokku (ilma minuta muidugi nii just läkski ;-) tööandja läheb pankrotti, sõbrad-tuttavad langevad masendusse, hakkavad jooma ja ei saa enam hakkama jne. Täis pask, mitte midagi ei muutu sellest. Kusjuures, selleks pole isegi eriti raha tarvis, natuke suudab igaüks säästa. Ainult tahtmist on selleks tarvis (tööandjad nüüd ilmselt vibutavad sõrme minu poole).

Aga jah, sain omale hunniku uusi sõpru erinevates maailma nurkadest, kelle juurde alati külla võin minna ja keda alati endale külla ootan. Ja vanad head sõbrad jäid ju ka alles. Super ju. Kindlasti muutusin ka ise kõvasti, loodetavasti ikka paremuse poole.

Aga mis siin ikka plärada, järgmise korrani ;-) (krt seda teab millal see tuleb, millagi ikka), Ja kui trehvame, siis istume pikemalt maha ja heietame tõsisemalt.

Ja lõpetuseks ikka vana hea: "hoia saba ikka rõngas!!!"
Adios
DSC_0227.jpg

Posted by jakokruuse 03:58 Archived in Estonia

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint