A Travellerspoint blog

Maiustus "King Kong"

overcast 23 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

"1976 aastal sündinud eestlane jäi Lima, Jorge Chavez´i lennujaamas vahele 4,7 kg kokaiiniga, mis oli peidetud Peruus tuntud maiustuse "King Kong" sisse."

Umbes selline uudis ilmus eelmise nädala lõpus siis korraks uudistesse nii siin, kui ka Delfis. Palju õnne sellele `76 aastal sündinud eestlasele! Hea töö! Ei noh, tipp-topp.

Aga üldse on eestlased siinkandis kõvad tegijad. Eesti lipp lehvib juba pikalt Mirafloreses (see siis Limas), Larco ja Benavidese ristil asuva hotelli katusel. Olen sealt viimase 4-5 päeva jooksul korduvalt mööda jalutanud ja alati tuleb hea tunne nii lipu, kui selle "King Kongi" mehe tõttu.

Ah et miks ma siin Limas nii kaua juba passin? Aga miks mitte? Tegelt ka, noh. Põhjusi on mitu. Esiteks, lõppes Siiri reis Peruusse laupäeval ja seega saabusime Limasse tagasi juba neljapäeval. Samuti, on tarvis olnud Kristjaniga koos ringi hõljuda ja igasugu ettevõtmisi korraldada. Ja lõpuks selle pärast, et mingi väike värdjas, kes elab lennuki kõhus või kusagil lennujaama lintide vahel, arvas, et hädasti oleks tarvis Jako kotist igasugu asju vasakule panna (Kristjan teadis rääkida, et selline väike mehike elab peamiselt siinsete busside pagasiruumis, kes sorteerib siis kodanike kotte ja sealt halvad ja ebavajalikud asjad välja võtab). Tõesti, aitab juba. Hakkab juba räigelt närvidele käima see asjade kadumine, kuigi jah, pidevalt peaksin nagu seeläbi jälle õnnelikumaks saama. Ju siis tuleb see arusaamine mul hiljem. Ja on üsna tõenäoline, et te pilte siin enam edaspidi ei näe.

Aga asjast rääkides, siis saabusime neljapäeval lennukiga (jällegi AeroCondor, 1 h ja 115$) Cuzcost Limasse. Kotti lennujaamast lindilt ära võttes nägin kohe, et midagi on viltu. Üks sahtel oli kuidagi tühi, kuigi mäletan, kuidas ma seda kinni pressisin Cuzcos. Kuna viimased asjad, mida sinna paigutasin, olid sigarilõikaja ja välgumihkel ja nendega on alati lennates probleeme, siis olid loomulikult need ka esimesed asjad kaduma. Kohe muidugi lendas mingi abivalmis vunts kohale ja minu pahanduse peale lendas kusagile taharuumi. Ja hopsti oli vunts tagasi mõne minuti pärast, käes minu sigarilõikaja. Normaalne! Kust kurat see vana selle küll nüüd välja imes, täiesti uskumatu. Kuna välgumihkel oli peaaegu tühi, siis seda ei hakanud taga nutma.

Kena üllatus tuli aga kodus (öömajas siis), kui tahtsin esmalt fotoka akut laadima panna ja avastasin, et ka laadija on kadunud. Mõni tund hiljem välja minnes, selgus, et ka plätud (johhaidiii, krt ma ei tea palju ma neid juba ostnud olen) on kadunud. Ja mõni päev hiljem selgus, et ka vöö on pihta pandud. No ma ei saa aru sellisest asjast. Kellel krt on selliseid asju tarvis, mida nad nendega peale hakkavad? Ilmselt lihtsalt mingi tont tiris välja ja siis visati minema vms. Ei tea.

Nüüd siis jagelen iga päev AeroCondori ja lennujaama ametnikega, et köhige mu asjad kohe välja. Seni olen saanud hüvituseks 2 väikest pakki soolapähkleid ja lugematu arv "gracias senjoor". Lööks käega, sest sandaalid ja vöö on väärt ilmselt ca 100 eeku kuid terve tänase päeva tulemuseks oli tõdemine, et laadijat ei ole võimalik eraldi Limast osta. Vähemalt minul pole see õnnestunud, kuigi olen tüütanud igasugu ime poode ja asutusi selle küsimusega. Minge pekki tõesti sellid.

Aga nüüd aitab halast. Ära nuta sõber, küll ma hakkama saan. Pühi pisarad ja joo üks tass palderjani teed rahustuseks.

Jutt jäi vist eelmine kord pooleli Cuzcost. No vot, sinna jõudsime kenasti selle saun-bussiga hommikul vara. Esimene käik oli kohe raudteejaama, kuna ausalt öeldes hakkas selle kuradi kivijuraka, matsu pitsu külastamise osas kergeid kahtlusi ja probleeme tekkima. Nimelt, Matchu Picchule saab Cuzcost vaid rongiga. Samas, rongi pileteid netist osta ei õnnestunud, kuna esiteks polnud nagu saadaval päris täpselt sellisteks kuupäevadeks nagu soovisime ja teiseks on Visa kasutusele võtnud mingi laheda vidina nimega "visa verified" vms. See aga tähendas, et ei minu ega Siiri krediitkaardiga ei õnnestunud kastaneid piletite osas neti-tulestst välja tuua. Aga raudteejaamas sujus kõik super kenasti ja piletid olid pärast 2x79$ loovutamist meie. Tõsi, tagasitulek Cuzcosse pidi toimuma kombinatsioonis "rong-buss".

Järgmine lülitus tuli siis teha lennupiletite osas, et tagasi Limasse jõuda. Sellega sama lugu - teretulemast visa verified mittekasutaja. Minge muffi. Õnneks AeroCondor polnud ilmselt sellisest vidinast veel kuulnud ja seega läks nende lehelt kaart läbi ja piletid tulid kenasti ära.

Cuzco. Jah, ei saa öelda, et tegemist oleks mingi väga koleda ja vastiku kohaga. Saati vastupidi, jällegi üsna kena kohakene, asub raibe muidugi üsna kõrgel - vist ka ca 3500 m. Palju turiste voorib muidugi ringi igal pool. Ei tea jah miks. Klotsi tahavad vahtima sõita siit. Üldiselt käib muidugi asi jälle sama rada - tee aga pilti koos beibi alpaakadega jne. Sööge savi, ausalt. Ei taha.

P5192066.jpg

P5192049.jpg

P5192043.jpg

P5192034.jpg

P5192031.jpg

Järgmisel hommikul paigutati meid siis 6:50 am rongile marsruudil Cuzco - Aguas Calientes etteantud saabumisajaga 10:50. Umbes siis me ka kohale jõudsime. Sõit oli täitsa ok, kuigi ruumi oli istmete vahel täpselt nii palju, et ........ No ei olnd ruumi.

P5202074.jpg

Kuumad veed ehk Aguas Calientes on muidugi otse persest koht. Kõik kohad täis mingeid õudsaid restorane ja kõik muuidku lällavad, et tulgu me aga nende boski ja maitsku vingeid hõrgutisi. No jummal küll, ma pole sellist sitta sööki veel enne saand, mis seal linnakeses/külakeses pakuti. Õudne lihtsalt. See on see globaliseerumine, kui hindu hakkab Mulgikapsaid tegema ja lätlane Singapuri nuudleid. Ei tule midagi head välja sellest.

P5202079.jpg

P5201734.jpg

Järgmiseks hommikuks koostasime hirmuäratava sõjaplaani, mis nägi ette kell 4:30 tõusmist ja siis paaritunnist kõmpimist matsu pitsu klotsini. Bussiga oleks ka saand, kuid tahtsime asja huvitavaks teha ja peab ütlema, et ei pidanud kahetsema. Jalutuskäik oli tore. Klotsi sisse saamine maksis 40$. Nojah, nagu arvata võis, on sellest asjast tehtud ka ikka kena turistilõks. Kokkuvõttes ei saa öelda, et oleks kõige vägevam jurakas olnud, mida näinud olen, kuid kindlasti mitte ka kõige kehvem. Ikka päris muljetavaldav asi vaatamata turistide hulgale ja kogu selle ümber käivale jurale ning minu isiklikus topis siiski üsna kõrgel kohal. Päris mitu head tundi suutsime seal molutada, et keskpäeva paiku sammud tagasi kuumadesse vetesse seada, et tähistada Chelsea võitu ManU üle........ Paraku läks midagi valesti ja tulemus tuli hoopis vastupidi nagu teate. Pekki küll. Suur tänu teile.

P5211819.jpg

P5211807.jpg

P5211795.jpg

P5211774.jpg

P5211780.jpg

P5211764.jpg

P5211762.jpg

P5211753.jpg

Õhtul siis rong mingisse kolkakülla (ei mäleta isegi nime) ja sealt edasi buss tagasi Cuzcosse. Kohale jõudsime kenasti peale keskööd.

Järgmisel päeval tuli küll kena nutuvõru suu ümber, kui avastasime, et terve linn on igasugu kaunistusi ja vidinaid täis, kõikjal juba hommikust saati muusika, tantsimine, ilutulestik jne. Cuzcos nimelt mingi suur pidu - nagu mingi püha ja samas nagu õllefestival ka ühendatud. Hea asi, et meil 12:30 juba lend Limasse. Bläääääääd. Just siis kui huvitavaks hakkas minema.

P5221821.jpg

P5221838.jpg

P5221825.jpg

Nojah, ja mis edasi sai, juba kirjutasin eespool. Siiriga jätsime kenasti laupäeval lennujaamas hüvasti, millele eelnesid reedel üsnagi vägevad pidustused kohalikus dsässiklubis koos Kristjaniga (Siiri, Kristjan - mäletate veel neid madalaid toole ja meest, kes 55 kartulit pidi iga burksi vahele lugema?). Jube hea bänd oli, auuuuuu. St tegelt oli 2 bändi, algatuseks dzäss ja siis tuli salsa. Oioioioioioioioi, mis vihmaussi tantsu sai pandud. Ja kogu õhtut soendas kohalik "Chicletsi" mängija. See on üks Ladina-Ameerika pill, kes käinud, see teab. Mängitakse igal pool - bussides, tänavatel jne.

Pühapäeval käidi Kristjaniga koos ühe tema sõbra sünnipäeval. Oi oi, mis sats oli sinna kokku tulnud. Väga lahedad tegelased. Väga huvitav oli, kusjuures täiesti karp vajus lahti selle peale, mida need vennast teadsid ja millest arutlesid. Üks sell oli küll nagu kuradi elav entsüklopeeida. Väga kuumaks läksid arutelud muidugi jalgpalli ning salsa ümber. Ja loomulikult saatis kogu asja Ceviche ning Pisco erinevates formaatides. Super lahe oli igastahes.

P5251853.jpg

Lõpetuseks peab ütlema, et viimasel ajal on tekkinud kerge turismiagendi tunne. Pole nagu ammu seda tööd teinud ja algul oli nati harjumatu, kuid nüüd olen jälle kenasti meelde tuletanud ameti. Et siis igasugu rongipiletite, lennupiletite jne jne sebimine. Siiani on minu reis üldiselt kulgenud nii, et lähen bussijaama ja ütlen, et sooviks sõita sinna. Ja mulle vastatakse, et buss läheb 5 minuti pärast. Ja vali omale milline koht iganes. Siinkandis on asi tiba keerulisem ja mängu tuleb vana mitte-nii-hea planeerimise värk. Nagu Indias oleks, kus pead kogu aeg 5-7 päeva ette mõtlema oma minekute kohta. Ei ole hea nii, parem on bussijaama ootesaalis kulli ja kirja visata kas minna edasi Tshiilisse või Boliiviasse. Just seda kavatsen homme hommikul teha - vaatame, kumb tuleb.

Ahjaa, nii palju veel, et tiba harjumatu on ka valeraha teema. Nimelt, enne veel, kui Peruusse oma jala panin, sain juba Ecuadori poolel esimese tünga. Vahetasin aint 20 taala, rohkem ei julgend, kuid isegi sellega suudeti vale saja soline ligi võtta. Hiljem olen veel saanud vale kümnese. Kusjuures kõige ajuvabam oli, kui mingi sell ütles minu antud 1 solise mündi kohta, et võltsitud. Võltsitud????? 1 soline münt??? See on ju, eeee........ väärt tervelt 3,8 krooni. Seda tasub ju räigelt võltsida ja vermida vms? Uskumatu. Ühesõnaga nüüd on kogu aeg mingi jant, et ära tunda milline on õige ja milline vale sol.

Oioioioii, kui pikk see jura tuli. Ära väsisin kohe. Lähen koju ära. Muuseas, ilm Limas ei olegi nii halb kui esialgu nähtud. Viimase päevad on väga head olnud.

PS Siiri, su kotist ei leitudki seda maiustust "King Kong" mille sinna surusin? Läks õnneks? Või pole lihtsalt uudised veel siia jõudnud, et: "`76 aastal sündinud eestlasele lisandus ka maiasmokast eestlanna" ;-)

Posted by jakokruuse 12:58 Archived in Peru

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint