A Travellerspoint blog

See jurakas ongi see rong vää???

rain 17 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

Arvuti, millel seda ballaadi mängin, on tiba häälest ära. Nimelt ei taha ta miskipärast mu asja vahepeal salvestada. Seega hoian hinge kinni, et möla enne valmis saaksin, kui pilt massinal eest kaob. Seda on varem korduvalt juhtunud ja kui nüüd juhtub, siis ei ilmu see post ilmselt enne juulit. Äkki siiski õnnestub ...

Nädal tagasi, laupäeval oli professor Timuskil ja härra Kruusel tarvis hädasti võtta 3 tunnine ja 2 taala maksev buss olümpialinna Otavalosse. Seal nimelt laupäeviti suur turg. Krt ei saandki hästi aru, et kas me ikka ei leidnud seda kõige suuremat osa üles või siis ei olnud siiski tegemist NII suure turuga. Aga igasugu nodi müüdi küll.

Ma ennist ei maininud, et juba Kolumbia lõuna osast hakkasid kohalikud ikka päris oluliselt muutuma. St pikkust oleks nagu kõvasti ära võetud, näod ka kuidagi lapikumaks voolitud ning juuksed veel mustemaks. Ja huvitavad riided ilmusid ka neile selga. Et teretulemast siis Inkade juurde. Eriti meeldivad mulle mutikeste (tegelt peaaegu kõigi naiste) kübarad.

Sõnaga, seal Otavalos siis olid peaaegu kõik sellised kübarakandjad, Inkad. Erilist käivet linnakesele ei teinud, kuigi doktor Timusk võttis ligi selle uhke nahast kaabu, millega eelmise posti lõpus poseerisin. Vist oli 20 dollarit.

P4261665.jpg

P4261645.jpg

P4261648.jpg

P4261659.jpg

P4261676.jpg

........ja jällegi võttis paar tundi päevast ära vana hea rõdul lebotamine.

P4261691.jpg

P4261690.jpg

(väga sheff kirik oli)

Otavalo purgis, liikusime tagasi baaslaagrisse Quitosse, et seal öö veeta ning järgmisel hommikul juba edasi Bañosesse liikuda. Päris korralikult saime ajusid ragistatud, kuna möödunud teisipäeval nimelt oli Quitos Copa Santander Libertadoresi jalgpallimatsh, mida väääääga hirmsasti staadionil näha oleks tahtnud. Paraku oli aega väha ja see oleks kogu ülejäänud tuuritamise Ekuadoris põõsasse keeranud. Seega, tegime raske südamega otsuse mängu telekast jälgida. Arrrrrrr.

Aga Baños. Tegemist on väikese linnakesega, mille suurimaks atraktsiooniks on kuumavee allikad, kus siis rahvas lösutada saab. 4 tundi bussi, 15 minutit rõduga öömaja otsimist ja kuumas basseinis me olimegi. Väga mõnus oli. Ja Bañose kliima oli ka palju, palju parem viimasel ajal kogetust, ikkagi ainult 1800 meetri kõrgusel.

P4291753.jpg

Linnake ise on üsna turistikas, st üüratult palju hotelle ja hosteleid ning igasugu söögi ja joogikohti, mis peamiselt gringodele orienteeritud. Ja väga paljude selliste asutuste omanikeks on Euroopast või USAst jalga lasknud tädid ja onud. Õnneks neil äri hästi ei läinud st turiste ei olnud just liiga palju, mis ei ole ilmtingimata halb asi, pigem otse vastupidi.

P4281717.jpg

Möödunud nädala keskel oli jällegi tarvis näidata kõrgtasemel planeerimisoskusi, sest teisipäeval ja kolmapäeval oli ju Meistrite Liiga mängud, millest mitte kuidagi ei saanud mööda hiilida, ligi oli tarvis võtta atraktsioone Bañoses ning samuti liikuda juba edasi Riobambasse, et seal järgmine atraktsioon ligi võtta.

Keeruline ülesanne lahendati nii, et järgmisel hommikul rentisime mõlemad omale Honda kahepoolesed krossikad, et nendega mägedes ringi tuuritada, 12 taala tund. Ja me mõlemad saime sellest nii hea elamuse, et kohe oli. Superilusad vaated, käänuline mägitee, ratastele täpselt sobiv pinnasekate jne. Väga lahe oli ikka töristada, võttes arvesse, et pole just hiljuti raudruunaga sõitnud. Allatulek oli algul tiba keeruline, kuna esipidur puudus sisuliselt ja ainult tagapidurist ja mootorist jäi mõnikord natukene väheks. Aga saime ilma kärnadeta hakkama.

P4291732.jpg

P4291736.jpg

Motikad ühes tükis tagastatud, soojendasime järjekordselt oma konte kuumas basseinis ning seejärel oli juba tarvis kohad sisse võtta kohalikus õllemajas, et Barca-ManU mängu vaadata. Peab ütlema, et oleks soovinud teistsugust tulemust näha. Pärast mängu kähku bussi peale, et koon juba Riobamba poole seada.

Plaan Riobambaga oli nimelt see, et sealt saab teha ühe turistidele mõeldud rongisõidu, mille tipphetkeks on Nariz del Diablo nimelise mäe ümber tiirutamine rongiga. Jutt atraktsiooni kohta oli väga vastukäiv. Kolleeg Kaido, kes jaanuaris atraktsiooni kaasa tegi, ütles, et rongi katusel sõita ei saa. Samas, mõned väitsid, et siiski peaks saama. Ja jutt rongi väljumise kohta oli ka vastukäiv, kuigi ülekaalus oli kolmapäeva, reede ja laupäeva hommikud.

Teisipäeva õhtul Riobambasse jõudes, oli esimene käik kohe raudteejaama. Aiii, siuke litter anti jälle pähklitesse. Pole kohti rongil!! Mis moodi??? Pidi ju mingi lõu siison olema ja puha? Aga tädi pakkus välja, et võtku me hommikul kl 6 buss järgmisse linna, Alausisse, kust sinna "Kuradinina" mäele saab ikkagi rongiga. Tädi vandus veel oma perekonna liikmete nimel, et meile hangeldatud bussipilet (2,50$) garanteerib meile kohad rongi katusel või sees - kus iganes soovime. Heakene küll, kuna vutimatshist Quitos sai selle atraktsiooni nimel loobutud ja siin me juba olime, mis siis ikka - enam sitemaks minna ei saanud.

P4291757.jpg

P4301792.jpg

Äratus kell 5 ja 2 tundi bussi toimetasid meid kella 8´ks Alausisse. Reisikorraldaja ütles, et rong läheb 20 mindi pärast. Nojah, 3 tundi hiljem üritas ta mind (ja teisi gringosid) juba vältida, kui tahtsin talt uurida, et kus see kuradi ronginäss siis on.

Kell 13 lendas tuututades lõpuks kohale mingi rongi meenutav ja rööbastel sõitev buss/veoauto. Muidugi, nii katus kui salong puupüsti gringosid täis. Ja üle väga pika aja ajas see jant mul ikka harja väga punaseks, eriti selle jalgapalli asja tõttu ilmselt. Aga teha pole midagi, võid ju karjuda ja lõuata, kuid sellest ei muutu midagi. Öeldi vaid, et vabandust, mingid kivimürakad olevat raudteele kukkunud ja seetõttu kolme reisi asemel ainult 1 ja sellest ka 3 korda rohkem rahvast. Kuidagi pressiti meid ikkagi lõpuks salongi ja minu korduvatele järelpärimistele katusele pääsemise osas kosteti, et poole tee peal vahetub salongi- ja katuserahvas. Mõned gringod muidugi jonnisid, kuid lõpuks kobisid siiski alla ja me Makuga saime omale parimad kohad katusel, et tagasisõitu nautida.

Kuigi meil mõlemal oli tuju väga ligilähedane nullile kogu selle jama tõttu + enamus katuseloleku ajast sadas päris uhkelt vihma, oli atraktsioon siiski (vist) päris ok. 7 taala maksis + taal padja eest katusel vastavalt soovile (me keeldusime maksmast). Ses mõttes, et kui seda jama poleks olnud, siis oleks vist üsna tore olnud. Kohati üsna kõhedaks tegev, sest raudtee on ikka vägagi kalju serval ning atraktsioon on väga turistikas, kuid siiski huvitav elamus.

Pärast seda huvitavat rongijanti oli meil jällegi aeg bussipoiss Quito poole võtta (6 h, 5 taala), et koos veel üks päev ja pool siin veeta ning siis sõpradena lahku minna ja järgmist korda oodata. Tehtud!

P4301775.jpg

(härra Piilupart)

P4301784.jpg

Nüüd olen sellest klimberdamisest nii väsinud, et viimane aeg on sõber Hamiltonile helistada ja mõned õlled kusagil koos teha. Loodetavasti leian endas veel energiat, et enne Ekuadorist lahkumist veel üks spämm siia üles riputada. Peruus nimelt kavatsen jälle looderdada ning netti mitte nii tihti sattuda. Tundub, et suudetakse siiski ka see jama arvutusmassina tõrksusest vaatamata üles riputada.

Salud!

Posted by jakokruuse 15:50 Archived in Ecuador

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

kas Banoses midagi vulkaani kohta oli kuulda? Tossab või on vait jäänud?

by Alar

Nii Jack - kõigepealt küsimus, et kas rongil oli ka kiiruse ületamisest märku andev helisignaal? ja siis veel, et kas rongiaknast soolatud maisi ka osta sai? are

by are999

Hola Are:
1) rongil puudus kiiruse ületamisest teatav helisignaal
2) rongiaknast soolatud mailis osta ei saanud
Seega kokkuvõttes - kehv lugu

by jakokruuse

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint