A Travellerspoint blog

Kalimaaaa

ehk pitsapoisid tembutavad jälle

overcast 23 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

Huiabella, saldejums ja lakkupekka lakritsa!

Olen hetkel Kolumbia ja Ekuadori piirilinnas (Kolumbia poolel) Ipialas (vist oli siuke nimi). Tegemist on tohutu finants- ja kultuurikeskusega. On ta jee, tegelt on mingi nii mõttetu linn, kus ma olen teinud ca 150 sammu ja teen täna umbes sama palju veel (netikohvikust hotelli, 2 tänavat). Nagu üks mõttetu piirilinn ikka, ma arvan vähemalt. Homme hommikul siis piiriületus ja siis bussipoiss Quitosse (vist 5-6 tundi).

P4231560.jpg

P4231567.jpg

P4231570.jpg

P4241580.jpg

Viimastel päevadel midagi väga põrutavat pole just suutnud korda saata. Bogotast võtsin siis ööbussi salsa ja maailma ilusaimate naiste pealinna Calisse. Kahjuks ei õnnestunud ka seekord magada, sest pitsapoisid olid jällegi bussis ja terve sõit meenutas jällegi ratastel pitseeriat. Joomaiooo, no on ikka vaja. Ja just minu kõrvalistmel. Loomulikult!

Põhapäevane Cali nägi küll välja nagu sõjajärgne Berliin (vist?). Ühesõnaga muffigi. Ja siukest vihma tuli ka, et kohe oli. Esmaspäeval otsustasin külastada siis kohalikku loomaaeda. Polegi reisi jooksul veel külastanud ühtegi ja Calis pidavat olema üks parimaid ja suurimaid, pilet 8 000 P. Ei tea, polnd ta nii hea midagi. Minu südame võitis siiski üks sipelgakaru. Jummal kus sellel kodanikul on ikka pikk nina. Ja kui pikk keel veel.

P4211544-1.jpg

P4211550.jpg

Pärast kohtasin jällegi linnapeal samu Itaalia rännumehi ja otsustasime õhtul koos õhtust süüa ja õlled teha. Ja üks Austraalia rännumees liitus ka. Miskit erilist ei oskagi selle õhtu kohta kosta, õlut sai võetud küll ja juttu sai puhutud. Hispaania keeles õnneks.

Ja päeva tähtsaim küsimus, et kas siis olid Cali naised maailma ilusaimad? No mina neid maailma kõige ilusamaid ei näinud, kuigi ei saa öelda, et nad koledad oleks. Otse vastupidi, päris kenad, kuigi maailma parimad nad kindlasti pole. Mulatte on palju. Ja erilist äksionit ka ei toimund. Öeldi, et nädalavahetusel on hoopis teine lugu. Kahjuks polnud aega oodata seda nädalavahetust.

Calist sai võetud 3 tunnine buss (seekord non-pitsabuss) Popayani. Väike linnake, pidi olema hirmus kena, kuigi mulle mingit erilist muljet ei jätnud. No ta ei olnud kole, kuigi mitte ka ilusaim. Olulisim oli leida kiiresti tuba telekaga ja ESPN kanaliga, et vutti vaadata. Tehtud! Hiljem tiba jalutasin ja siis netitasin ja siis sõin ja siis läksingi tuttu, et hommikul jälle sigavara ärgata ja piirilinna ennast sebida.

P4221558.jpg

Tegin ilgelt uhke plaani, et kolmapäevast vutti näha ja võtsin 2 bussi et vahemaandumine teha ja vutt bussiterminalis ära vaadata ning siis edasi põrutada. Deem, ajasin bussijaama ülema välja ja andsin talle lähteülesande. Paraku ei suutnud sell seda täita ja seega jäi nägemata, no on lohhid kohati. Aga õhtul on kordus ja selleks ajaks ajan ennast koju.

Ja varsti-varsti on aeg oma armukest nabale suudelda ja ta maha jätta, Kolumbia siis. Seega siis tõmbame selleks korraks stepsli Kolumbia osas välja. Ja soovitus kaasmaalastele (ärge siis teistele rääkige, eks). Kui teil on võimalus, siis külastage seda riiki ja võimalikult ruttu ja te ei kahetse. Kui teil ei ole sellist võimalust, siis jumala eest looge endale see võimalus ja külastage seda riiki. See on ainult aja küsimus, millal see riik turistide poolt vallutatakse. Viimase paari aastaga on siin kohalike sõnul ikka väha palju muutunud paremuse poole, kuigi väljaspool ei ole see mulje nii kiire muutuma ja seega on väljas palju eelarvamusi. UN PAIS INCREIBLE!!!

OK, sae pekki!

Ahjaa, pilte ei saa, sest miskipärast on mingid applõudi probleemid. Ehk millaski hiljem.

Update: Nüüd siis on käes ajahetk "hiljem" ja pildid on juurde topitud.

Posted by jakokruuse 17:23 Archived in Colombia

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint