A Travellerspoint blog

Booooogotaaaa

overcast 24 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

Algatuseks teadaanne Ossule - sa jäta selle postituse lugemine järgmiseks nädalaks, muidu loed kohe korraga 2 tükki. Ma ei jõua nii kiiresti jälle üllitada neid uudiseid :-)

Kirjutan sulle seda kirja hetkel Bogotas, kus olen veetnud viimased 4 päeva ja olen veel lähemad 4-5 tundi. Natuke kurb tunne on, sest Bogota rebib hetkel Panama Cityga esikoha pärast minu Ladina-Ameerika lemmiklinnade hulgas ja kahju on siit lahkuda. Oleksin hea meelega siin veel 4-5 päeva. Kuid, jällegi on olemas kaval plaan kasutada ööbussi, et see mind kenasti toimetaks Calisse. Linna, millel on kohalike Kolumbia meeste seas täiesti müstiline aura. Nimelt on Cali Kolumbia salsa pealinn ja samuti on seal jutujärgi Kolumbia kõige ilusamad naised. Ja kõik kohalikud mehed ütlevad nagu ühest suust, et Calisse lihtsalt peab minema. Nojah, kui peab, siis peab.

Aga nüüd Bogotast. Siin ei ole väga palju asju, mis annaksid mõista, et olen Ladina-Ameerikas. Vähemalt sellel kujul nagu mina seda seni näinud olen. Pigem tunnen nagu oleksin Prantsusmaal või Itaalias või kusagil Vana-Euroopa riigis. Ka kliima on selline nagu oleks juba käes Jaanipäev Eestis. Kindlasti mitte üle 25C ja õhtuti ilmselt kusagil 20C kandis. Samuti on harilikult pilvine ja mõnikord tibutab kergelt. Aga mõnes mõttes loogiline ka või mis. Asub see kivihunnik ju 2600 m kõrgusel.

Ah et miks see linn mulle nii väga meeldib? No vaata, minu jaoks peab ühel linnal olema teatud omadused, mis teevad temast laheda linna ja annavad linnale "hinge". Kindlasti peab olema linnas ülikoole, mida rohkem seda uhkem, sest siis on ju üliõpilasi ja igast muud boheemseltskonda. Samuti on hädavajalik, et oleks kerjuseid, tänavaartiste, hangeldajaid, litse, punkareid, pintsaklipslasi, musti, valgeid, kollaseid, rohelisi, parke, rohelust, kirikuid, ilusat arhitektuuri, teatreid, baare, vinoteeke, launze jne jne. Ühesõnaga, minu lemmiklinnad on täielikud segud kõigest ja kõigist. Ja Bogota seda kahtlemata on. Lisaks on linnal ka väga huvitavalt lahendatud transpordivärk, mis on samuti oluline. Nimelt taheti ka Bogotasse teha metrood, kuid ühel hetkel otsustati siiski lõõtsbusside kasuks. Aga need bussid sõidavadki nagu metroo, ainult valgusfooride taga peatuvad aeg-ajalt. Nimelt on bussidel kogu linna ulatuses oma sõidurada, kus ükski muu aparaat liikuda ei tohi. Ja seega on see väga kiire ja mugav, kuigi suht ülerahvastatud - justnagu metroo. Ja inimesed on ka väga kuulid siin. Käivad stiilselt riides ja näevad muidu ka väga head välja.

P4181535.jpg

P4181532.jpg

P4171492.jpg

Millega tegelenud olen? Niisama linnapeal jõlkunud, sest siin ei olegi tarvis tegelikult mingit erilist etteplaneeritud tegevust, sest see linn ise pakub sulle kogu aeg midagi uut ja huvitavat välja. Aga olen siiski jõudnud ligi võtta järjekordse Botero muuseumi (no ta annetas ka Bogotale kõvasti oma töid), kuna ta mulle ikka nii meeldima hakkas (tasuta muuseas). Käisin ka kinos vaatamas Kolumbia eile väljatulnud hittfilmi "Perro come perro" ehk koer sööb koera. Päris normaalne põmmutamisfilm, kuid siiski päris hea (9 000 P). Osaletud on ka mingil paraadil, mille toimumismotiividest mul küll täielik ülevaade kahjuks puudub. Aga trumm mürtsus ja pasun tuututas sajaga.

P4161478.jpg

P4161469.jpg

Käisin ka köisraudteega mingi kohaliku künka otsas, kus avanes vägagi normaalne vaade linnale (14 000 P). Sattusin sinna just sellisel ajal, kus hakkas pimedaks minema. Ja künka otsa saab minna kuni 12'ni öösel, st sealt saab alla kuni selle kellani :-) Seega ronib sinna õhtuti igasugu noori üksteist kabistama ja musitama. Seal langes temperatuur lause 17 kraadini, mis on ikka tõeliselt külm juba. Hirmuga mõtlen, et kuidas mul see aklimatiseerumine Eestis välja hakkab nägema.

P4171514.jpg

Noja reedese päeva pühendasin Bogota lähedal asuvale väikeselel linnakesele nimega Zipa ehk Zipaquira. Seal nimelt asuvad soolakaevandused, vastavateemalised muuseumid ning ka soolamäe sisse ehitatud huvitav kaevandus-katedraal kombinatsioon. Võtsin komplektpileti (18 000 P), mis sisaldas sissepääsu ka kaevandusmuuseumi ning arheoloogiamuuseumi (jurad). Nojah, kaevandus-katedraal oli nagu ta oli. Eriti midagi ei võitnud selle külastamisega ja ega eriti midagi ei kaotanud ka. Hunnik käike, kuid suhteliselt suured ja kõrged, oleks väiksemad tunnelid olnud, oleks lahedam vast olnud.

P4181523.jpg

Sama atraktsiooniga seoses sai siis jällegi kohalikul telemaastikul üles astutud. Nimelt pidi sinna katedraali kõndima ja ma siis sattusin kõrvuti kõndima mehe ja naisega, kes olid Bogotast ja esindasid mingit telekanalit. Ja pärast väikest kõmpimise ajal peetud vestlust, öeldi, et nüüd oleks tarvis ka intervjuu teha. Mis seal ikka, ajasin rinna kummi ja siis pajatasin neile üht-teist - et kust ma pärit olen ja mis ma siin teen, uuriti mu reisi kohta ja loomulikult, et kuidas ikka Kolumbia meeldib. No ja ma siis pajatasin ja kiitsin kõvasti. Aeg-ajalt pidin aga üle küsima, sest mul on siiski probleeme Hispaania keelest arusaamisega siin Kolumbias. Nad tulistavad siin seda keelt ikka väga kiiresti. Seega, pean väga sageli üle küsima. Honorari kahjuks ei makstud ja ma ei hakand küsima ka, las jääda. Ja unustasin küsimata ka et kus ja millal näidatakse. Ilmselt "Breaking news" CNN, kus mujal.

Õhtuti olen aga käinud ööelu natukene uudistamas. Siin on hordide viisi igasugu diskoteeke, salsateeke ja kõikvõimalikke muid teeke. Tundub, et elu selles linnas ei seisku hetkekski. Nt eile jalutasin kella 2 paiku öösel oma kodu poole kesklinnas ja siuke rokk käis igal pool, et hollallaaaa. Kusjuures, mul oli kaelas kott, kus sees kaamera jne. Ei ole ma veel üheski Ladina-Ameerika linnas (ja ka riigis) tundnud ennast nii turvaliselt kui siin. Üldiselt ei saa peale 7-8 õhtul enamus suurlinnades eriti ilma taksota välja ülse minnagi (kesklinnas ma mõtlen), rääkimata peale südaööd jalutamisest. Kusjuures ei olnud lõvi rinnus, sest joonud olin vaid 3 väikest õlut.

Ahjaa, jalutasin 2 paiku, kuna kohtasin kahte tuttavat rännumeest Itaaliast, kes Hispaanias hostelit koos peavad ja Zapaka ning Trabandi poega meenutava massinaga ringi reisivad. Kohtasime neid Venetzueelas. Seega puhusime niisama juttu ja tegime mõned õlled.

http://www.movingslowly.com/
(siin infot nende kohta)

Täna tegin magamisrekordi ja põõnasin 9:30ni hommikul. Oli kui hea oli kohe lebotada nii kaua. Pärast ärkamist vaatasin kalendrisse (mida mul ei ole, kuna ma selle ära kaotasin). Kalender näitas, et päevaks oli 2 peamist ülesannet. Esiteks, külastada Ladina-Ameerika suurimat teadus- ja tehnoloogiakeskust - tead küll, siuke koht kus saab igasugu masinaid näppida ja proovida igasugu vidinaid jne. Mulle need hirmsasti meeldivad, kuid reisi jooksul pole õnnestunud neid külastada, kuna pole eriti ette sattunud. Õhin oli suur. Paraku selgus kohalejõudes, et vot just täna oleme suletud. Pegerioks küll ma ütlen. No ja teine ülesanne oli külastada kohalikku staadioni ja vaadata üks korralik jalgpallimats. Na paraku ei õnnestunud ka see, kuna normaalsed klubid sellel nädalal Bogotas ei mängi. Ühesõnaga, sellepärast ilmubki täna lausa 2 üllitist korraga.

Hetkel kõik, näpud villis klaveri toksimisest ja kõht tühi. Ahjaa, seda veel ka, et Bogotas olen ma suutnud ikka oluliselt rohkem raha laiaks lüüa, kui kusagil mujal. Linn lihtsalt on nii palju kallim - no näeb välja ka ju kui Euroopa. Samas, igat senti väärt. Palju asju on Eesti hinnatasemega (toit, jook, transport jne) ja seega krõbisevat tuleb ikka pidevalt juurde ammutada seinast. Ja seda ka veel, et mulle on jällegi ka meeldima hakanud suurlinnad, metropolid. Vahepeal sai siin neid kirutud. Ju siis polnud piisavalt häid linnu lihtsalt ;-)

Chau!

Posted by jakokruuse 14:34 Archived in Colombia

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint