A Travellerspoint blog

Ariel, Rex, Omo, Bio-Est jne

sunny 33 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

Mis see siis oli? Eile õhtul hakkas vihma sadama. No ei ole ilus. Aga oligi liiga palav. Nimelt olen lõpuks jõudnud kauaoodatud kaunitari, Kolumbia juurde. Ja hetkel jällegi Kariibi ääres, Santa Martas. Ma olen siia Kolumbiasse jõudmisest tegelikult juba päris ammu unistanud. Ilmselt vist on mul selle riigi osas olnud kõige suuremad ootused. Tegemist ju ikkagi pesupulbri riigiga. See ei ole muidugi hea, sest kui on suured ootused, siis on ka suur oht pettuda. Õnneks, siiani (3,5 päeva) on olnud muljetavaldav. A natuke tuli üllatusena suht kallid hinnad, st jällegi osad asjad. Transport nt on kallis, ikka minu jaoks harjumatult kallis. Nt 10 tundi bussiga maksab ca 80 000 peesot ehk ca 450 eeku. Ah jah, käibel siis peso. 1 000 pesot = ca 5,5 eeku.

Aa, ma vist pole mainind kahte asja. Esiteks, et olen siis nüüd lõpuks jõudnud Andidesse. Et see Merida ei asu ka mitte lihtsalt mingi suvalise künka otsas vaid ikkagi Andides.

Teiseks, võtsin vastu ühe tööotsa. Nimelt on minu tööks viimased nädal olnud bussides istumine. Ja nagu ikka uue töö puhul, olen eriti usin. Iga päev ületunnid ning nädalavahetused ka tööl. Ja öised vahetused enamuses. Et ma siis pean istuma bussis, eriti midagi rohkem tegelt seal tegema ei peagi, kuid lihtsalt pean nagu istuma oma aja täis. No teate küll, sama mis teilgi iga päev, hihiiii ;-)
A jama on selles, et ma palka ei saa vaid pean ise maksma peale selle nalja eest. Ja Kolumbias veel eriti häbematult palju. Sõnaga, tegelt on siis viimane nädal olnud mingi hullem bussitamine. Ja kuna asun Andides nüüdseks, siis alla 11 tunnist sõitu enam eriti ei mäleta viimasest ajast, tavaline on ca 15 tundi. Samas bussid on muidugi ikka väga luksid, uued Volvod või Skannid. Ja ega need distantsid ei olekski vist võimalikud Kesk-Ameerikale omaste kanabussidega.

Reis marsruudil Venetsueela-Kolumbia möödus suht suuremate tõrgeteta. Startisin Meridast hommikul kl 6 ja Bucaramangasse, Kolumbiasse (kõlab nagu Scaramanga, Bondi filmist, eh?) jõudsin kl 12 öösel. Kokku seega 18 tundi erinevaid busse. Piiriületus sujus normaalselt, kuigi tädi ikka uuris mu passi ja viisat päris pikalt ja vaatas juhmi näoga mulle mitu korda otsa. Aga polnd probleeme lõpuks.

P4031312.jpg
(illegaalne piiriületus?)

P4031315.jpg

P4031316.jpg
(kütuseäri Kolumbia-Venetsueela piiril)

Noppisin siis bussi piirilinnast Cucutast Bucaramangasse. Kaardi peal paistis pudeliga visata, kuid sittagi - Andid ju. Ja siis see buss alustas kruvimist seal mägedes. Mulle kuidagi meeldis väga, rohkem kui senised mägede kruvimised, mida ei ole ka mitte vähe olnud. Eriti chevere (see tähendab lahe, hihiii)
oli see, kui mingi hetk vaatasin bussi aknast välja. Väljas pimedus, kuid kuu valgustab mägesid. Ja mägede vahel on iiiiiimeilusad pilved, nagu suhkruvatt. Näha kontuurid. Ma millaski kirjutasin ka sellest peal-pool-pilvi-bussiga kogemusest Guatemalas. Nüüd siis Kolumbias ka. Ja öine taevas on täis miljoneid tähti, mis tunduvad kuidagi eriti madalal olevat siin. Selline tunne tuli, et tahaks ühe pulga võtta ja sinna ümber keerutada natukene seda pilve-suhkruvatti ja siis noppida taevast peotäie tähti ja neid peale raputada. Ja siis süüa seda, nämm nämm. Hihiiii, nüüd läks küll vist tiba liiga romantiliseks.

Nagu öeldud, esmamuljed Kolumbiast on väga head. Kuidagi siuke hästi elav ja sõbralik rahvas on. Meenutab paljuski Kuubat. Ja linnakesed on ka ilusad. Ainuke asi mis mulle ei meeldi on muusika, mis ei ole nii hea kui Venetsueelas, või hoopis Kuubal. Venetzueelas nimelt oli ka igal autol ja bussil ilge kõlliring aparaati sisse topitud ja siis kogu aeg tuli hirmus kõvasti salsat. Kes mind rohkem tunnevad, teavad kui oluline mulle muusika on. Ja seega mulle see väga meeldis, mõnikord laulsin ise ka kaasa, kui sõnadest aru sain, hihii. A Kolumbias siis mingi muu musa. Akordion on väga kõva sõna, seega kui bussitöö väga palju raha ära sööb, siis ehk õnnestub mul radiaatori venitamisega väike lisapapp isegi teenida.

Ärist rääkides, siis kui kellelgi kallitest klubikaaslastest on tarvis, et ma siit odavat pesupulbrit saadaksin, siis andke aga julgesti teada. Ma panen paki kenasti teele. Kasulikum on kohe võtta 3 kilone säästupakk ja mitte hakata nende pisikeste kilostega üldse jändama. Saatmiskulud peate ise paraku tasuma. Andke siis märku, eks.

Nujah, eile veetsin päeva rannas. Juba nädal aega olen suhteliselt jahedas kliimas olnud ja pole laineid näind ja bussipinki nühkind. Seega, taastun nüüd rannas vähemalt 3-4 päeva. Ujun, joon õlut ja Sangriat, söön praetud kala ja krevette rannas jne. Seejärel edasi Cartagenasse. Ja homme lähen sukelduma. Eks näe, kuidas on. Võtsin tavapärase 2 ballooni, 100 000 pesot ehk ca 550 eeku. Hind suht sama vist igal pool maailmas. Kui meeldib, siis vast võtan isegi 2 ballooni veel millalgi lähipäevil.

P4051338.jpg

P4051335.jpg

P4051326.jpg

P4051323.jpg
(Mobira Citymani nikkel aku?)

P4061342.jpg

Updated järgmisel päeval:
Nii, vahepeal on nii palju asjad muutunud, et Sangriat ja õlut ilmselt siiski lähipäevadel ei joo. Eile õhtul nimelt üritasin igavusest omal näppe maha saagida. Siin on nimelt laed hästi madalad. Ja ma kohe vaatasin, et ventikas on siga madalal ja et võib millaski probleeme tekkida. No tekkiski. Hakkasin magama minema ja särki ära võttes suutsin käe ikka ventikasse toppida. Ai kui mõnusalt kõditas. A näpud jäid kenasti alles, tundub, et luud on ka terved. Paistes on küll ja valutavad ka tiba, kuid küll kiiresti ära paranevad. Seega, õlut ei joo vist paar päeva igaks juhuks. Ja plätud läksid ka katki õhtul. Vana hea duct tape tuli jälle appi ajutiselt ja lappis ajutiselt mul plätud ära.

P4051321.jpg
(silt mu toa seinal ütleb, et saadaval mitmesugused ergutid ja stimulaatorid, vaseliinid, õilid jne)

Ja sukeldumas on ka käidud nüüdseks. 2 daivi, nähtavus ei olnud muidugi parim, kui vast mingi 10m ikka. Kahekesi instruktoriga olimegi aint. Ja igasugu põnevaid kalu sai nähtud. Üks mingi mao taoline jurakas üritas instruktorit ka hammustada, kui too oli elukat sabast sikutanud. Siin linnakeses vist ikka rohkem sukelduma ei lähe, kuid ehk allpool. Kes teab.

Aga nüüd pean minema omale uusi plätusid ostma.

Posted by jakokruuse 15:25 Archived in Colombia

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint