A Travellerspoint blog

Venezuelast üldisemalt

sunny 26 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

Üritan siin natukene üldisemalt kirjutada sellest, mis mul Venezuela puhul silma jäi.
Üldiselt, esmamulje oli suhteliselt ebameeldiv. Täiesti olematu arhitektuur, mingid kastid ainult. Linnad nagu suured sipelgapesad ja suhteliselt arenenud ikka kogu elu-olu. Öäkkk, täiesti hingetud linnad minu jaoks, suhteliselt koledad ikka va mõni erand väikelinnade näol. Samas, kuna eks ole tiba reisitud ka ja peab ütlema, et eks need kiviklotsid ja kirikud jne suudavad mulle üha vähem ja vähem muljet avaldada. Üha enam seega on minu jaoks olulised kohalikud inimesed ning vaib, mis linnas on. ... ja seda peab ütlema, et Venezuelas on see viimane üsna hea.

St inimesed on üldjuhul väga sõbralikud. Ma ei ole üheski teises riigis saanud niipalju kingitusi või tasuta asju, kui siin. Kuuldavasti on Kolumbia selles osas muidugi veel parem, kuid mulje oli väga üllatav. Näiteks kasutasin üks päev ca 2 tundi netti. Kui soovisin maksta, siis öeldi, et pole tarvis - tegemist oli nimelt arvutipoega, mitte netikohvikuga nagu esmalt arvasin. Küsid tänavalt teed puuviljamüüjalt ja tädi annab pärast vastust mingi mandariini või midagi muud head. jne jne, ilgelt armas ikka, kohe nii hea tunne tekib. Eks ole muidugi ka teistsugust kogemust, kuid lahkus on olnud väga üllatav. Hetkelgi ju elan Meridas ühe kohaliku vanema naisterahva majas loodetavasti 3 päeva.

Liikluse kohta peab ütlema, et väga palju on igasugu ummikuid ja seisakuid. Pidevalt liigud nagu tigu ja praktiliselt sõltumata kellaajast. Mõnelpool siiski asi erinev.

Bussidest juba rääkisin, mis on külmad kui surnukuurid. Jube lihtsalt, täiesti arusaamatu. Kõik on mütside, fliiside, kinnaste ja tekkidega. Ebanormaalne täiesti. Samas, pikamaa bussid on uuded ja väga mugavad Skannid ja Volvod. Ja hinnad pole ka liiga kallid. 10 tunnine sõit ca 12-13 $

Sõjavägi on ennast näidanud vägagi ebameeldiva nurga alt. St pidevalt on vaja bussid kinni peatada ja kõik läbi otsida ja mingeid dokumente nõuda jne jne. Ja loomulikult saadab seda pidevad loosungid, et see kõik on ikka meie endi huvides. Ja muuseas, aeg-ajalt tehakse enne bussi väljumist kõigist pilti. See on iseenesest hea mõte turvalisuse ärahoidmise seisukohast. Ja "suur vend" on ikka igal pool, täiesti uskumatu. Seepärast reisin aeg-ajalt aliase all.

Bensuhinnast juba rääkisin. Hinna juures 1 liiter = ca 20 Eesti senti võib vast öelda üsna kindlalt, et subsitakse tiba seda värki. Ehk siis ca 10 eegu eest saab paagi täis ja nädal aega sõita :-D dzõuk ikka. A samas autot on siin jälle kallis soetada.

Valuutavahetusest oli ka juttu, et tegemist on mingi X kursiga. Ja selle kursi järgi on kohalikel ikka väga raske elu. Meil, gringodel, kes saavad sula taaladega siia tulla, on elu muidugi suhteliselt odav, kuid mitte kohalikele. Ja nemad ei saa taala ju kusagilt eriti, limiit on nii väike.

Rääkides veel elust-olust, siis mõnes linnas on probleemiks vee- ja elektrikatkestused, mis elurütmi mõnevõrra segavad. Nt Maracaibos on veeteema suht keeruline, kuigi ilge larakas järv on ju seal.

Aga kokkuvõttes meeldib mulle Venezuela pärast 3 nädalast tuuri ikka üsna palju. Pole minu lemmikriik, kuid täitsa lahe.

Otsas.

Posted by jakokruuse 12:28 Archived in Venezuela

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint