A Travellerspoint blog

Lugejate küsimustele vastab jällegi Guido Jõgevamaalt

sunny 26 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

Tere loodrid, liiderdajad, hangeldajad ja muidusööjad. Teid tervitab nädala töörügaja.
Pesitsen hetkel ikka veel Venezuelas. Linnas nimega Merida. Saabusin siia täna hommikul kl 5 am. Nimelt, siinkandis asub maailma pikim köisraudtee, mis toimetab minusuguseid turiste ca 1500 meetri pealt tiba üle 5000 meetri. Seega, võimatu oli mul sellest atraktsioonist mööda hiilida. Paraku selgus ka kurb tõsiasi, et täna ja homme on atraktsioonil hooldusremont ja seega pean siin passima loodetud 1 päeva asemel hoopis 3. Nojah, mis seal ikka. Saangi pikemalt ja tõsisemalt netti kasutada, sest mul on selles osas palju võlgasid. Samuti on viimased päevad ja ööd olnud suhteliselt kurnavad, sest palju on olnud pikki öiseid bussisõite.

Aga nüüd siis väike bäkk-tu-te-fjudsö hüpe ja kõigest järjekorras. Brasiilia piiriäärsest Santa Elena linnast õnnestus siis soovitud päeval ikkagi jalga lasta. Sõit kestis 25 tundi Caracasesse. Peab ütlema, et uue sooja tekiga polnudki midagi üleliia kurnavat. Üks öö Caracases ja siis viis meid buss kõigepealt Maracaysse ning sealt edasi kohe Puerto Colombiasse. Tegemist siis väga kena linnakesega. Ja kes arvab ära kus kohas? "Ja tundub, et meile kõigile ammu tuttav Guido Jõgevamaalt teab jällegi õiget vastust. Jah Guido... täpselt, asub asi jällegi ookeani ääres. Tubli, siin on sulle Guido üks banaan auhinnaks"

Tegemist siis väga armsa pisikese kohakesega - kaluriküla. Päevad sai veedetud lainetes möllates ning rannas lesides, kuna juba ca nädal polnud laineid näinud ja mul viimasel ajal on tekkinud ikka hirmus vajadus veeääres olla ja ookeanis hullata. Ja ööbimine ka väga kenas kohakeses nimega "hostal colonial", tuba kõigest 45 B, mis siis mustaturu kursi järgi on ca 10$. Kokku veetsime vist 3 päeva selles kalurikülas. Ja siis oli aeg tagasi Caracasesse põrutada, et Külli lennujaama saata ja ise ennast Maracaibosse toimetada.

P3251208.jpg

P3251204.jpg

P3241200.jpg

Maracaibosse sellepärast, et Voitka üks sõpradest - Jurgen pesitseb seal ning oli tahtmine klubikaaslasega kokku saada. Jurgen siis nimelt õpetab Maracaibos oktoobrist saadik inlgise keelt kohalikele. Sai võetud vana hea ööbuss (10 tundi, 50 B ehk ca 12 taala) ja laupäeva hommikul kl 8 olin kõpsti Maracaibos. Tegemist siis Venezuela naftapealinnaga ja see hakkab ka igal sammul silma. Pappi tundub selles linnas kõvasti olevat, vinge infra lebab igal pool.

P3291229.jpg

P3291227.jpg

P3301236.jpg

(laev-maja mingil sellil, hihihiii)

Jurgen tuli mulle kenasti bussijaama vastu ning viis mind siis enda poole, kus mul kenasti ka ööbida lubas. Terve laupäev sai veedetud linnapeal ringi hulkudes koos Jürgeni sõpradega (Branco, Patricia, Carol, Ece), linna vaadatud ja õlut limspitud. Krt ikka jube hea on kui satud uude linna ja keegi sinu eest hoolt kannab. St satud kohe mingisse seltskonda ja saad miljon korda kiiremini asjadele pihta kui omal käel. Ja pühapäev veedeti siis umbes samamoodi. Näiteks sain ka teada, mis otstarvet omavad kõik need vanad USA pannid, mis siinkandis ringi vuravad. Carritod nimelt, et maksad mingi 1B ja siis sõidad mingil marsruudil, nagu meil marsad umbes, kuid siis auto. Siiani ei teadnudki seda.

P3291232.jpg

(pildil Jurgen, Carol & Ece - loodetavasti kirjutasin õigesti)

P3301237.jpg

(ja sellel pildid veedame pühapäeva pärastlõunat basseiniääres Jurgeni, Branco ja Caroliga)

Igal juhul, oli väga lahe nädalavahetus koos väga lahkete inimestega eesotsas Jurgeniga. Tänud! Ja pühapäeval selgus veel, et korteriomanikust ülilahke naisterahvas, kes oli Maracaibos nädalavahetuseks ning kelle poeg Luis elab ka samas korteris Maracaibos, sõidab samuti pühapäeval Meridasse. Ta nimelt elab seal. Ja no muidugi tähendas see seda, et mind võeti kaasa ja pandi elama siis tema majja. Üldiselt on selline külalislahkus siinkandis ikkagi igapäevane asi ja ma olen tegelt suht ammu loobunud sellele vastu võitlemast. Seega, siin ma siis nüüd pesitsen ilmselt järgmised päevad. Superluks ma ütlen!

Nüüd küsin otse Guidolt: "Guido, mis sa arvad, kui palju maksab Venezuelas bensiiniliiter? Sa kindlasti tead."
Vastab Guido Jõgevamaalt: "eeeeeee, ööööö, äääääää ............. ma arvan, et üüüüks liiiiiter bensiiiiini maaaaksab uuumbes üüks krooon."
Jako ütleb: "Tubli Guido, lasid lähedale, kuid natukene jäi siiski puudu. Ka parimad eksivad mõnikord, kuid sellest pole midagi. Õige vastus oleks olnud ligikaudu 20 Eesti senti. Seega sinu pakutud 1 krooni eest saab siinkandis juba muruniitjale 5 lirtsase kanistritäie bentsu."

Praegu kõik, võite sabad jälle rõngasse ajada.
Järgmine peatus - Kolumbia

Posted by jakokruuse 08:47 Archived in Venezuela

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Muide, Jako, see 20senti/liiter tähendab, et bensiini hind on Venezuelas kõvasti tõusnud - 2007.a. olla ta veel 13senti/l maksnud..

Alar

by Alar

Alar, tegelt ei ole t6usnud v6i siis 6ite vahe. Hind mille t6in on k6ige kallima, k6rge oktaanisisaldusega bensu hind. Tavakytus on ca kolmandiku odavam ehk siis umbes sinu poolt pakutu.

by jakokruuse

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint