A Travellerspoint blog

Salida "El Salvador" - Entrada "Honduras"

sunny 27 °C
View Ladina-Ameeria on jakokruuse's travel map.

Halleluuja!

Väike reportaaz ja nädalaaruanne viimaste päevade tegemistest. Eile õnnestus end siis El Salvadorist välja logida ja samas kohe ka Hondurasesse sisse logida. Piiriületus läks valutult ainult migratsioonitädi pidi ootama ca pool tundi. Liikusin San Salvadorist bussiga Santa Ana'sse (1,5 h, 1$). Sealt edasi siis kahe bussiga Hondurase piirile (kokku 5 h, 3$ millest viimased 3 tundi oli väga lahe mägedevaheline kruusatee).

P1150464.jpg
(bussis)

Oleks saanud ka otsemini, kuid tahtsin just nimelt seda mägedevärki näha, kuna El Salvador niigi minujaoks piirdus suhteliselt palju vaid rannaga. Siiski, senini raudselt kõige suurem ja ägedam turg asub San Salvadoris, mida oma kohalolekuga lausa 3 korda õnnistasin.

P1140439.jpg
(turu ääres mingi katedraal)

P1150458.jpg
(Santa Ana)
P1150459.jpg
(Santa Ana)

P1140441.jpg
(Santa Ana)

Igaks juhuks siia ka väike info van der sellidele, kes Kesk-Ameerikasse plaanivad minna. Nimelt 4s riigis (vist olid Guatemala, Honduras, El Salvador ja Nicaragua) on kahvanägudel üldiselt õigus passida järjest 90 päeva. Seda saab ka pikendada või siis lihtsalt korra Mehhikos või Costa Ricas või kus iganes käia, mis annab hoobilt uuesti 90 päeva (mul juba 3 korda seda antud), kuid info selle reegli kohta on olnud mõnevõtta eksitav või mitte nii üheselt kättesaadav olnud. Mina seda igastahes kusagilt välja ei lugenud, mõned kahvanäod nagu teadsid rääkida, kuid asi sai lõpliku kinnituse, kui ei El Salvadoris ega Hondurases mingit märget passi ei lajatatud. Seega teen ettepaneku edastatud informatsioon teadmiseks võtta.

Hetkel olen mingis pisikeses linnakeses nimega Santa Rosa de Copan, kus pole ausalt öeldes mitte muffigi teha. Mõtlesin, et siit kaudu on hea liikuda edasi Copani varemetele (järgmine Maya kivihunnik) ja sealt edasi San Pedro Sula'sse. Ilmselt liigun homme, täna lebotan niisama - ei viitsi kohe edasi tuisata.

Nüüd aga väike kokkuvõte El Salvadori kohta. Peab ütlema, et see hiigelriik suutis mind vägagi positiivselt üllatada. Kuidagi väga lahe oli, kuigi südametunnistus tiba piinab, kuna põhimõtteliselt vedelesin enamus ajast rannas :-) ning veedetud aeg (vist oli ca 10 päeva) ei ole kindlasti piisav aeg mingite eriliste arvamuste jaoks. Aga siiski, kuna passisin Guatemalas kauem, siis saangi peamiselt selle riigiga El Salvadori võrrelda. Miskipärast oli mul ettekujutus, et see riik on üks vaesemaid ja vähemarenenumaid Kesk-Ameerika riike. Vale puha, elujärg tundus küllaltki hea olevat. Sigaheas korras ja hästi märgistatud maanteed, kõrgemad hinnad, uskumatud kogused igasugu hüper-, giga-, mega- ja supermarketeid (krt küll, isegi mingit Leedu vodkat müüakse kauplustes aga mitte ühtegi Eesti toodet ei leidnud), väga lõbusad inimesed jne - kõik see andis kinnitust, et asi areneb. Ja riik on mõnusalt väike nii, et naljalt üle 1,5-2 tunnist bussisõitu ei esine erinevalt suht tavapärasest 6-10 h bussisõidust Guatemalas.

Ja loomulikult, igal pereemal, koolieelikul ning vanaemal on vähemalt Colt vöövahel. Krt ma pole niipalju relvi ealeski näinud kui seal. Eks see on USAst naasnud gängimeeste ning mitte just liiga ammu lõppenud kodusõja vili. Igal pool on sildid, et palume mitte granaadiheitjaga kirikusse siseneda jne. El Salvadori iseloomustabki suhteliselt suur kuritegevus. Õnneks on see pigem gängidevaheline asi ja turiste üldjuhul ei puuduta. Seega pole tegelt meikäläise jaoks üldse oluline. Päevas vist notitakse gängide poolt ca 20 inimest, mis ei ole mitte vähe. Ja paljud salvadorenod näevadki välja nagu Hollywoodi "hoodi" filmide tegelased (krt kus mulle need filmid meeldisid vanasti). Täis tätoveeritud, ütleme nii, et poistel on enamusel ikka kered suhteliselt paiste aetud malmiväänamise tulemusel (paraku naised ei näe eriti kenad välja), reggeton-hip-hop silitab kõrva pidevalt jne. Lahe, mulle meeldis.

P1150442.jpg

Ainuke, mis mulle El Salvadoris ei meeldinud oli see, et ma rääkisin praktiliselt kogu aeg inglise keelt ja seega hakkas viimastel päevadel väike kassipoeg ukse vahelt piiluma. Rass kott kokku ja tsivilisatsioonist minema. Nüüd pole 3 päeva ühtegi turisti õnneks kohanud. Ja surfamises jäid paraku erilised tulemused saavutamata. Järgmine kord ehk Nicaraguas või kusagil sealkandis.

P1130417.jpg

P1130425.jpg

P1130428.jpg

P1110413.jpg

Aga nüüd vean stepsli seinast välja ja lähen loen natukene pargis hoopis. Vot sedasi.

Posted by jakokruuse 09:01 Archived in Honduras

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Hey there! I was just browsing the recent blog entries on Travellerspoint and thought I recognized Finnish :) I figured you might want to set the blogging language to Finnish, seeing as we just launched this possibility today! Details at http://blog.travellerspoint.com/179/ but basically you can just set the language in your SETTINGS area of the blog.

Enjoy the travelling; great looking pics!

by Sam I Am

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint